KARATE SYD IF

Styrelsen

 

Ordförande

Mehdi Nabahi, chairman@karatesyd.se

Vice ordförande

Zoltan Lengyel, zoltan@karatesyd.se

Kassör

Roland Eriksson, roland@karatesyd.se

Sekreterare

Jakob Willforss, jakob@kartesyd.se

Ledamot

Maria Planck, maria@karatesyd.se

Suppleant 1

Björn Pålsson, bjorn@karatesyd.se

Suppleant 2

Catarina Rippe, catarina@karatesyd.se

 

 

Du kan nå hela styrelsen per email:

styrelsen@karatesyd.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Träningstider vt 2018

BARN (9-14 år)
Fredag 16:45-18:00
Söndag 15:00-16:30
   
KNATTAR (3-8 år)
Söndag
14:00-15:00
 
NYBÖRJARE - BARN (9-14 år)
Måndag 18:00-19:30
Onsdag 18:00-19:30


FÄRGBÄLTE (över 14 år)
Måndag 19:30-21:15
Onsdag 19:30-21:15
Fredag 18:00-20:00
   
KATA TRÄNING (barn 9 år och äldre)
Söndag 16:30-17:45

Obs! åldersgränserna är ungefärliga! Det bedöms individuellt i vilken grupp varje elev ska träna!

Besökadress

Fäladsskolans gymnastiksal
Vittnesgränden 14 (vid vändzonen)
226 47 Lund
alt: från Fäladstorget

KARTA

 BUSS FRÅN MALMÖ

KONTAKT

Postadress

Karate Syd IF
c/o Rehab Syd
Stora Södergatan 47
222 23 Lund

Twitter.jpg    FaceBook.jpg

Sponsrad

Rehab Syd
Ögonvision 

svea_140x140.gif